Jeotermal

Bölgesel Isıtma

Tek Elden Dağıtım Ağı Jeotermal Isıtma Ağı

Kuyu Testleri

Jeotermal Su AnaliziJeotermal Kuyu Debi Sıcaklık ÖlçümüJeotermal Kuyu Enerji Hesabı

Isıtma Proje

Jeotermal Şehir Isıtma ProjeJeotermal Sera Isıtma ProjeJeotermal Otel Isıtma Proje

Danışmanlık

Jeotermal Kaynaklarınız için Ücretsiz Danışma Hizmeti

Bölgesel Isıtma

Tek elden dağıtım ağı projelendirmesi ve kurulumunu gerçekleştirmektedir. Tek elden dağıtım yolu ile jeotermal kaynaklardan tasarruf edilmekte, proje dahilindeki seralar ve oteller jeotermal enerjiden eşit imkanlarla yararlanıp daha düşük maliyetle ısınmaktadır.

Tek Elden Dağıtım Projesi 2017

Sandıklı Belediyesi tarafından projelendirilen “Tek elden dağıtım projesi” ile Sandıklı jeotermal sahası içerisinde yer alan otel ve seralara ulaştırılan jeotermal su tek elden kontrol altına alınarak adil ve kayıpsız ulaştırılması sağlanmış, sera ve otel kapasite artışı sağlanmıştır. Kozanlar Jeotermal , dağıtım ağının projelendirilmesi ve hat döşeme taşeronluğunu gerçekleştirerek projeyi tamamlamıştır.

Kuyu Testleri

Jeo termal Isıtmanın projelendirilmesi  için öncelikle kuyudaki suyun  sıcaklığı, debisi, dinamik seviyesinin bilinmesi gerekmektedir. Bunun için  kesin çözüm kuyu testlerinin mutlaka yapılmasıdır. Kozanlar tecrübeli  ekipleri ile ülke genelinde sıcak su kuyularının sıcaklık, debi ve dinamik  seviyesini ölçmektedir. Ölçüm sonuçlarını değerlendirerek kuyudaki gerçek enerjiyi hesaplamakta ve doğru ekipmanları kullanmaktadır.

Isıtma Proje

Jeotermal Isıtmada ilk yatırım maliyeti ve işletme maliyetinin ekonomik olması yatırımcılar için önemlidir. Yatırımın doğru yönlendirilmesi ve uzun ömürlü olmasının sağlanması iyi hazırlanmış bir ısıtma projesinden geçmektedir. Kuyu pompa seçimi, ana hat dizaynı, kazan dairesi pompa ve eşanjör hesapları, konut, sera içi ısıtma hesapları, ısıtma garantisi verilerek yapılmakta ve çizimleri iki boyutlu ve üç boyutlu olarak hazırlanmaktadır.

X