Tarımsal Ürünler

Kozanlar Tarım

Kozanlar Tarım bir Kozanlar Grup kuruluşu olup, Kozanlar Jeotermal in 20 yıllık tecrübesi ile Afyonkarahisar ın Sandıklı ilçesinde bulunan jeotermal saha üzerinde 45.000 metrekare alanda faaliyet göstermektedir. 2015 yılında plana alınan sera 2016 yılında üretime başlamış olup iç ve dış piyasaya üretim gerçekleştirmektedir.Kozanlar Tarım bir Ar-Ge serası olup yüksek teknoloji, tam otomasyonla kontrol edilmektedir. Jeotermal ısıtma ile üretim gerçekleştirilen seradan dört mevsim ürün alınmaktadır. Kozanlar Jeotermal tarafından tasarlanan ve ısıtma sistemi kurulan sera ani sıcaklık düşüşleri ve yükselişlerine karşı güvenlik önlemleri ile kontrol altına alınmıştır.

HER MEVSİM GERÇEK TADINDA SAĞLIKLI ÜRÜNLER

Neden Gerçek Tadında ?

Çünkü Doğal bir domatesin yetişme şartlarını aynen uyguladığımız için gerçek tadındadır. Bambus arılarımız tozlaşmayı gerçekleştirirken jeotermal kaynaktan elde edilen ısıtma gerçek mevsiminde yaşanan gece gündüz sıcaklığını otomasyonla sağlamakta , bitkinin topraktan gereksinim duyduğu tüm besinler ve gün ışığı ihtiy-acı kısacası bitkiye aradığı tüm doğal ortam sunulmaktadır.

Doğal Ürünler

Her mevsim Jeotermal serlarda elde edilen yüksek verim ve tadın sırrı, bitkinin topraktan aldığı Azot (N) Fosfor (P) ve Potasyumun (P) vb. besinlerin (kesinlikle hormonal katkı içermez) doğru oran ve şartlarda verilmesi , bambus arıları ile tozlaş-manın sağlanarak bitkinin doğal iklim koşullarının yani oksijen nem ve mevsimsel sıcaklığın otomasyonla sağlanması sonucu elde edilmektedir. Kısacası bitkinin doğal or-tamda aradığı tüm şartlar Jeotermal Enerjinin gücüyle bitkiye sağlanmaktadır.

Sağlık ve Kontrol

Seramız dış ortamdan tamamen yalıtılmış olup çalışanlarımızın sterilazsyonu ile bitkinin büyüme ortamı tüm dış etkilerden izole edilmiştir . Üç kademeli güvenlik deneti-minden geçen çalışanlarımız büyüme or-tamına bu denetimler sonucu alınmaktadır. Ziraat mühendisimiz takibindeki ürünlerimiz, teknisyen arkadaşılarımızın kontrolündeki otomasyon sistemimiz yirmidört saat izlen-mekte ve uzaktan kontrol altında tutulmaktadır

İç Pazar & Dış Pazar

Ürünlerimiz lezzet ve kalite olarak tercih edilmekte olup, Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir gibi şehirlerimize en geç 10 saat içerisinde teslimi gerçekleştirilmektedir. Ürünlerimizin raf ömrünün 15-20 gün olduğu düşünüldüğünde, dalından yeni koparılmış gibi sofralarınıza ulaşmaktadır.Kozanlar Tarım ürünleri İyi Tarım sertifikasına sahip olup, yurt dışı taleplerede cevap vermektedir. Rusya federasyonu, körfez ülkeleri başlıca ihraç noktalarını oluşturmaktadır

Tam Otomasyon Jeotermal Isıtma
Doğal Sağlıklı ve Ürünler
Bilgi Al
X